Informacja techniczna

Odbiornik podczerwieni:
czujka odbiorcza TFMS 5360 -> układ kluczujący -> generator wysokiej częstotliwości 433Mhz ->

Sygnał podczerwieni pochodzący z pilota jest odbierany przez czujkę podczerwieni TFMS 5360. Sygnał z czujki kluczuje z kolei pracę generatora w.cz. podłączonego do anteny nadawczej. Antena emituje falę radiową tylko w czasie odbierania sygnału z pilota.

Nadajnik podczerwieni: -> czyjka superreakcyjna 433Mhz -> układ wzmacniaczy oraz kształtowania charakterystyki -> układ kluczujący -> generator 36kHz -> diody nadawcze podczerwieni

Sygnał radiowy jest odbierany w odbiorniku superreakcyjnym i po przejściu przez układ wzmacniaczy i kształtowania charakterystyki jest przywracana jego pierwotna postać. Sygnał ten kluczuje następnie pracę generatora 36 kHz podłączonego do diod nadawczych podczerwieni.
Należy zwrócić uwagę, że w takim rozwiązaniu toru transmisyjnego jest tracona informacja o częstotliwości modulacji podczerwieni pilota źródłowego i zamieniana na częstotliwość 36 kHz w nadajniku podczerwieni. Może to powodować zakłócenia w pracy przedłużacza pilotów w przypadku częstotliwości znacznie odbiegających od 36 kHz, tj. mniejszych od 32 kHz i większych od 40 kHz. Przedłużacz pilotów współpracuje poprawnie z większością urządzeń występujących na rynku. Na indywidualne zamówienie jest możliwość wykonania BSR-200 pracującego na innej niż 36 kHz częstotliwości modulacji podczerwieni.
W przypadku użytkowania dwóch przedłużaczy pilotów w niewielkiej odległości może pojawić się problem wzajemnego zakłócania pracy jeśli obaj użytkownicy posiadają identyczne piloty. Można wówczas na indywidualne zamówienie zastosować inną częstotliwość modulacji fali nośnej w.cz. np. 320MHz lub 433Mhz.
BSR-200 zalecamy do tunerów Cyfry + i Wizji TV gdzie wraz z modulatorem TV-SAT umożliwia rozbudowę instalacji RTV i SAT.

Opis urządzenia
Przykładowy schemat instalacji z zastosowaniem bezprzewodowego przedłużacza pilotów